Eden Springs the water and coffee company
Eden ProduktiServiss & PadomiMūsu akcijasEnerģijas avots darbāPar mumsPasutijums Eden klientiem

Galvena Dotted Enerģijas avots darbā Dotted Labsajūta darbā


WELL-BEING@WORKLABSAJŪTA DARBĀ

Ja jūs, kā vairums cilvēku, 60% no sava dzīves laika pavadiet darbā, tad šajā laikā nevar atļauties izturēties nevērīgi pret savu veselību. Uzņēmumi, kuri piedāvā saviem darbiniekiem dažādus līdzekļus saglabāt veselīgu dzīves veidu darbvietās, ir atklājuši, ka labsajūta nāk par labu ne tikai indivīdam, bet arī uzņēmējdarbībai. Veseli darbinieki mazāk kavē darbu un strādā labāk, uzlabojas darba ražīgums un pašapziņa, kā arī ir ievērojami zemākas veselības aprūpes izmaksas.

Kādēļ ūdens ir tik svarīgsOrganismam normāli funkcionējot, ķermenis nepārtraukti zaudē ūdeni – 2,5 līdz 3 litri dienā – šo ūdeni ir nepieciešams aizvietot, lai saglabātu veselību. Tas izklausās jocīgi, bet slāpju sajūta rodas tikai pēc tam, kad ķermenis ir sācis zaudēt ūdeni. Šī iemesla dēļ ļoti svarīgi ir dzert ūdeni bieži, negaidot, kamēr rodas slāpju sajūta. Tad, kad sāk slāpt, ķermenis jau ir zaudējis ūdeni no 0,8% līdz 2% no ķermeņa svara.

Ūdens un garīgais stāvoklisLai darbs ritētu prasmīgi un kvalitatīvi, ir nepārprotami nepieciešams koncentrēties uz to, ko jūs dariet. Ūdens ir viens no visvērtīgākajiem un vienkāršākajiem palīgiem. Cilvēka smadzenes satur 85% ūdens. Ja nav pietiekošā daudzumā ūdens, tad smadzenes to sajūt, kas izpaužas galvasāpēs, ir slikta koncentrēšanās spēja un pasliktinās īslaicīgā atmiņa. Var palikt lēnākas pat aritmētiskās un psihomotoriskās spējas. Tas notiek, pateicoties tam, ka dehidrācija samazina enerģijas rašanās līmeni.

Nesenie pētījumi britu žurnālā British Journal of Nutrition liecina par to, ka cilvēka spēja koncentrēties pakāpeniski samazinās, ja ķermenim ir kaut vai 1-2% ūdens trūkums. Zinātnieki atklāja, ka testi uzrāda garīgās uztveres, asociatīvo zināšanu, vizuālās uztveres, aritmētisko prasmju, īslaicīgās atmiņas un spriešanas spēju degradāciju. Minētajiem efektiem visbiežāk seko pastiprināts nogurums un galvassāpes. Lai izvairītos no kognitīvo spēju traucējumiem, jāatceras, ka visas garās dienas laikā jādzer ūdens.

LABSAJŪTA DARBĀ

Ūdens un fiziskais stāvoklisPētījumi parāda, ka pat tad, kad ķermenis ir dehidrējies tik nelielā mērā kā 1-2%, fiziskais stāvoklis pasliktinās, pazūdot enerģijai un parādoties nogurumam. Ja dehidrācija ir 2%, tad fiziskā funkcionālā stāvokļa pakāpes samazinās no 5-10%; ja dehidrācija ir ap 4%, fiziskā funkcionālā stāvokļa pakāpes samazinās no 20-40%. Sportisti zina, ka pareizs ūdens patēriņš pirms un pēc sporta aktivitātēm, kā arī to laikā, ir noteicošais faktors teicamiem rezultātiem sportā.

Daži ieteikumi:

 • izdzert 2-3 krūzes ūdens 2 stundas pirms sporta nodarbībām;
 • izdzert 1-2 krūzes 10-20 minūtes pēc sporta nodarbībām;
 • izdzert 1-3 krūzes sporta nodarbību laikā ik pēc 15 minūtēm;
 • izdzert 2 krūzes ūdens vai vairāk pēc sporta nodarbībām laikā no vienas stundas līdz divām stundām;
 • turpināt lietot šķidrumu pēc sporta nodarbībām, kamēr urīns paliek dzidrs;
 • atdzesēts ūdens ir vislabākais; ķermenis uzsūc atdzesētu ūdeni ātrāk nekā siltu;
 • ūdens bez piedevām ir labāks, jo cukurs un elektrolīti, ko satur citi dzērieni, izzūd lēnāk no kuņģa.

Kādēļ uzņēmumi ir sākuši rūpētiesPieaug pierādījumu skaits, kas apliecina to, ka uzņēmuma sasniegumi ir tieši saistīti ar tā darbinieku labsajūtu. Kopš lielākā daļa cilvēku pavada savas nomoda stundas darbā, tas ir tikai loģiski, ka darbiniekiem nepieciešams justies labi savā darbvietā.

Neskaitāmi starptautiskie uzņēmumi, kuri ir ieviesuši veselības programmas darbvietās, var apliecināt to, ka darbinieku labsajūta ir veiksmīgas uzņēmējdarbības pamatā. Centieni uzlabot darbinieku labsajūtu liecina par sekojošo:
 • samazinās darbinieku risks iegūt kādu hronisku slimību;
 • tiek ietaupīta uzņēmuma nopelnītā nauda, ja samazina ar veselību saistītos izdevumus un ierobežo darba kavējumus un darba spēju zudumu slimību dēļ;
 • paaugstinās darbinieku morāle un uzlabojas darba attiecības;
 • paaugstinās darba ražīgums;
 • paaugstinās uzņēmuma finanšu rādītāji.

JAUNUMS!
PASŪTIET PRODUKTUS
ONLINE KATALOGĀ!
SAŅEMT PIEDĀVĀJUMU

Pārdošanas daļa
8000 81 81


Kāpēc Eden?

Vietējais ūdens Vietējais ūdens
Stingra kvalitātes kontrole Stingra kvalitātes kontrole
KAFIJAS RISINĀJUMI

Laiks kafijas pauzei?
Baudiet to kopā ar Eden

Uzzināt vairāk


       Produkti
       Serviss & Padomi
       Mūsu akcijas
       Enerģijas avots darbā
       Par mums
     Kontakti
 • Talrunis: 8000 81 81
 • Sazinaties ar mums
 • Eden Springs Latvia SIA
  Adaži, Rigas gatve 8
  LV - 2164