Sīkdatņu politika

Eden Springs sīkdatņu politika

Ievads

Šajā sīkdatņu politikā (turpmāk – „Sīkdatņu politika”) ir sniegta detalizēta informācija par to, kā Eden[A1]  Springs Latvia SIA (turpmāk – „EDEN”) izmanto sīkdatnes, tostarp sīkdatņu veidus un nolūkus, kādos mēs tos izmantojam savā tīmekļa vietnē Eden Springs Latvia (turpmāk – „Tīmekļa vietne”), kā arī izskaidrotas jūsu tiesības attiecībā uz sīkdatņu atspējošanu. [A1] 

Sīkdatņu izmantošana

Sīkdatnes ļauj mums cita starpā atcerēties jūsu preferences un atpazīt jūs nākotnes apmeklējumos.  Tas tiek panākts, ievietojot konkrētu informāciju jūsu ierīcē.

Kas ir sīkdatne?

Sīkdatne ir datne, kura tiek lejupielādēta lietotāja ierīcē tādu datu uzglabāšanas nolūkā, kurus var aktualizēt un atgūt par sīkdatnes instalēšanu atbildīgā organizācija.

Kad jūs piekļūstat Tīmekļa vietnei un sniedzat savu piekrišanu sīkdatņu uzstādīšanai, jūsu ierīcē (datorā, planšetdatorā, mobilajā telefonā, u.c.) tiek instalētas nelielas informāciju saturošas datnes. Šīs datnes (kas ir sīkdatnes) veido to tehnoloģiju daļu, kuras ir nepieciešamas, lai Tīmekļa vietne varētu darboties pienācīgi. Šīs datnes nav kaitīgas.

Sīkdatnes tiek instalētas un uzglabātas jūsu ierīcē, un tās ļauj izsekot jūsu veiktās darbības internetā.

Jūs varat pilnībā atspējot sīkdatnes savos pārlūka iestatījumos. Jūs varat atspējot sīkdatnes, taču Tīmekļa vietne vai dažas tās sadaļas var nedarboties pienācīgi.

Kādu veidu sīkdatnes mēs izmantojam?

Atkarībā no pārvaldošās organizācijas pastāv turpmāk norādītie sīkdatņu veidi.

  • Pirmo personu sīkdatnes – šīs sīkdatnes tiek nosūtītas lietotāja ierīcei no datora vai domēna, kuru pārvalda pats Tīmekļa vietnes publicētājs un no kura tiek nodrošināts lietotāja pieprasītais pakalpojums.
  • Trešo personu sīkdatnes – šīs sīkdatnes tiek nosūtītas uz lietotāja ierīci no datora vai domēna, kuru nepārvalda pats Tīmekļa vietnes publicētājs, bet gan cita organizācija, kura apstrādā no sīkdatnēm iegūtos datus.

Tīmekļa vietnē tiek izmantotas pirmo un trešo personu sīkdatnes.

Sīkdatnes ir iespējams kategorizēt arī pēc to darbības ilguma:

  • sesijas sīkdatnes – sīkdatņu veids, kas paredzēts datu vākšanai un glabāšanai, kamēr lietotājs pārlūko tīmekļa vietni. Tās bieži vien izmanto, lai vāktu informāciju, kas ir noderīga tam, lai tikai vienreiz piedāvātu lietotāja pieprasīto pakalpojumu (piem., nopirkto produktu saraksts).

Pastāvīgās sīkdatnes – sīkdatņu veids, kurā dati tiek saglabāti ierīcē, un par attiecīgajām sīkdatnēm atbildīgā organizācija var tām piekļūt un apstrādāt tās sevis noteiktā laika posmā. Šo sīkdatņu pastāvēšanas ilgums var būt no pāris minūtēm līdz vairākiem gadiem.

Tīmekļa vietnē tiek izmantotas pastāvīgās un sesijas sīkdatnes.

Kādiem nolūkiem Tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes?

  • Tehniskās sīkdatnes – šīs sīkdatnes ļauj lietotājam pārlūkot tīmekļa vietni, platformu vai lietotni un izmantot dažādas tajā piedāvātās iespējas vai pakalpojumus. Piemēram, datu plūsmas un saziņas kontrole, sesijas identificēšana, piekļuve ierobežotas piekļuves zonām, pasūtījuma vienumu iegaumēšana, pirkuma procesa izpilde, pieteikšanās reģistrācijai vai dalība pasākumā, drošības funkciju izmantošana vietnes pārlūkošanas laikā, satura glabāšana video un audio materiālu kopīgošanai vai satura kopīgošana sociālajos plašsaziņas līdzekļos.
  • Pielāgošanas sīkdatnes – šīs sīkdatnes ļauj lietotājam piekļūt pakalpojumam ar dažām vispārīgām funkcijām, kuras ir iepriekš definētas, pamatojoties uz konkrētiem lietotāja ierīces kritērijiem. Piemēram, valoda, tā pārlūka veids, no kura tiek piekļūts pakalpojumam, reģionālā konfigurācija, no kurienes tiek piekļūts pakalpojumam, u.c.
  • Analītiskās sīkdatnes – šīs sīkdatnes ļauj par tām atbildīgajai organizācijai izsekot un analizēt tīmekļa saistīto vietņu lietotāju rīcību. No šāda veida sīkdatnēm ievāktā informācija tiek izmantota, lai novērtētu tīmekļa vietņu, lietotņu un platformu aktivitāti, kā arī definētu attiecīgo tīmekļa vietņu lietotāju pārlūkošanas profilus uzlabojumu veikšanas nolūkā, pamatojoties uz datiem par lietotāju izmantotajiem pakalpojumiem.
  • Reklāmas sīkdatnes – šīs sīkdatnes ļauj maksimāli efektīvi pārvaldīt reklāmas laukumus, kurus tīmekļa vietnes publicētājs pēc nepieciešamības ir iekļāvis tīmekļa vietnē, lietotnē vai platformā, pamatojoties uz tādiem kritērijiem kā publicētais saturs vai reklāmu demonstrēšanas biežums.
  • Rīcībā balstītas reklāmas sīkdatnes – šīs sīkdatnes ļauj maksimāli efektīvi pārvaldīt reklāmas laukumus, kurus tīmekļa vietnes publicētājs pēc nepieciešamības ir iekļāvis tīmekļa vietnē, lietotnē vai platformā, no kuras tiek nodrošināts pieprasītais pakalpojums. Šīs sīkdatnes glabā informāciju par lietotāju rīcību, kas iegūta, pastāvīgi novērojot to pārlūkošanas ieradumus. Tas ļauj izveidot konkrētu profilu, lai, pamatojoties uz to, demonstrētu reklāmas.

Tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes iepriekš izklāstītajiem nolūkiem.  Lai iegūtu papildu informāciju un konkrēto sīkdatņu sarakstu, sekojiet šai saitei: Mūsu izmantotās sīkdatnes

Mēs izmantojam kompānijas Google nodrošināto atkārtotā mārketinga rīku AdWords™. Šis rīks ļauj mums publicēt reklāmas Google satura tīklā, pamatojoties uz Tīmekļa vietnes iepriekšējiem lietotāju apmeklējumiem. Lai to paveiktu, dažas Tīmekļa vietnes lapas ietver kodu ar nosaukumu \"remarketing tag\". Šīs birkas ļauj jūsu pārlūka sīkdatnēm būt nolasāmām un konfigurējamām, lai noteiktu lietotājam demonstrējamo konkrēto reklāmu, pamatojoties uz elementiem, kas saistīti ar jūsu Tīmekļa vietnes apmeklējuma elementiem. Piemēram, izvēlētais pārlūkošanas maršruts, kurā esat pārlūkojis lapas, konkrētās apmeklētās lapas vai veiktās darbības. Šādā veidā izveidotie atkārtotā mārketinga saraksti tiek uzglabāti datubāzēs Google serveros, kur glabājas ar katru sarakstu vai interesi saistīto sīkdatņu ID numuri. Iegūtā informācija ļauj identificēt tikai konkrētu pārlūku. Google nespēj identificēt konkrēto lietotāju, pamatojoties tikai uz šo informāciju.

Kā atspējot sīkdatnes?

Jūs varat pielāgot savus pārlūka iestatījumus, lai noraidītu visas sīkdatnes. Taču pastāv iespēja, ka dažas Tīmekļa vietnes funkcijas vai pakalpojumi bez sīkdatnēm nedarbosies pienācīgi. Lielākā daļa pārlūku ļauj jums pilnībā atspējot sīkdatnes tā, lai jūs jebkurā laikā varētu atlasīt, kuru sīkdatņu funkcionēšanu jūs atļaujat šajā Tīmekļa vietnē, pielāgojot sava pārlūka iestatījumus. Plašāka informācija ir pieejama jūsu pārlūka iestatījumos. Turpmāk esam norādījuši saites uz plašāk sastopamo pārlūku tīmekļa vietnēm.